POZNAJCIE NASZYCH ZWYCIĘZCÓW! Zew Gdyni. Daj się zaprosić na Festiwal! 18 czerwca szczęście uśmiechnęło się do dwóch osób. Spośród wszystkich uczestników biorących udział w konkursie (wystarczyło wypełnić zaproszenie oraz spotkać się z nami na projekcji filmu "Zew morza") - podczas transmitowanego na żywo losowania - nasi goście specjalni wybierali wylosowali laureatów. Zostali nimi pan Leszek Opara, do którego los uśmiechnął się w Kinie Sokół w Nowym Sączu oraz pan Dariusz Kozłowski z Gołdapi. Obaj panowie - wraz z osobami towarzyszącymi wybiorą się na tegoroczny Festiwal Filmowy w Gdyni!
ANIMATORZY
TO JEDNAK NIE KONIEC! Na festiwalu w Gdyni spotkamy się także z laureatem nagrody za najlepszą promocję lokalną wydarzenia "Zew Gdyni. Daj się zaprosić na Festiwal!" Lokalną promocją wydarzenia zajęli się animatorzy z wszystkich 90 kin, w których można było wziąć udział w konkursie. Komisja złożona z przedstawicieli miasta Gdyni, festiwalu oraz organizatora wydarzenia wybrała 12 nominowanych do nagrody głównej. Wśród nich znalazły się zarówno placówki Filmoteki Szkolnej, kina sieci Kino za Rogiem, jak i Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Poziom wśród nominowanych był niezwykle wyrównany. Każde z nominowanych miejsc odznaczało się działaniami promocyjnymi o unikatowym charakterze. Poza zaangażowaniem lokalnych mediów oraz aktywną animacją w mediach społecznościowych i internecie, angażowało także lokalną społeczność do udziału w promocji. Nic więc dziwnego, że - poza przyznaniem nagrody głównej - postanowiła dodatkowo wyróżnić jeszcze dwa miejsca za animację... Nagrodę główną otrzymała pani Małgorzata Miszczak, za promocję wydarzenia w gorzowskiej Filmotece Szkolnej w ZSO nr 3. Wyróżnienia natomiast otrzymał Hrubieszowski Dom Kultury oraz Kino za Rogiem w Radomsku. LISTA NOMINOWANYCH Filmoteka Szkolna w II LO w Krasnymstawie Filmoteka Szkolna w ZSO nr 3 - Gorzów Wielkopolski Kino w Hrubieszowskim Domu Kultury Kino Ratusz w Zduńskiej Woli Kino za Rogiem w Kępnie Kino za Rogiem w Krzeszowie Kino za Rogiem w Oleśnie Kino za Rogiem w Olszynach Kino za Rogiem - Płock Kino za Rogiem Radomsko Kino za Rogiem - Jutrzenka Wleń Kino w Wejherowskim Centrum Kultury
90 LAT GDYNI
90 lat i wciąż młoda – taka jest właśnie Gdynia. Miasto powstałe z marzeń i wielkiego trudu, synonim polskiego romantyzmu i polskiej przedsiębiorczości. Budowali ją i tworzyli jej tożsamość ci, którzy mieszkali tu od dawna, i ci, którzy przyjechali budować port, a potem pokochali to miejsce i osiedlili się tu na stałe. Historia miasta to również historia ludzi, którzy budowali je po wojnie. I tych, którzy w grudniu 1970 roku zbuntowali się przeciwko ówczesnym władzom, a w sierpniu 1980 roku dali Polakom nadzieję na wolność i demokrację.
Dziś Gdynia to miasto, w którym znakomicie się mieszka, uczy, pracuje i wypoczywa. A także miasto, któremu najróżniejszych imprez można tylko pozazdrościć: regaty żeglarskie i zawody Ironman, festiwal teatrów, kultury etnicznej, bluesa i jazzu, no i przede wszystkim festiwal, dzięki któremu Gdynia zyskała miano stolicy polskiego filmu – Festiwal Filmowy w Gdyni. 90. urodziny miasta są okazją do wspólnego świętowania, w które projekt „Zew Gdyni. Daj się zaprosić na Festiwal!" znakomicie się wpisuje.
ZEW MORZA
Miłość do morza i do pięknej panienki z dworu, przemytnicy i porywacze, mrożące krew w żyłach przygody i brawurowe pościgi s – a wszystko to w filmie, o którym po premierze pisano: Pokazano nam film naprawdę morski i naprawdę interesujący. Był rok 1927. W państwie, które od niespełna roku rozpoczęło na serio budować flotę morską i rozbudowywać własny port, jeden z najlepszych reżyserów tamtych czasów Henryk Szaro nakręcił film Zew morza. Scenariusz napisał Stefan Kiedrzyński, a zdjęcia – kręcone m.in. w gdyńskich plenerach – zrealizował wybitny operator Seweryn Steinwurzel. Za ich sprawą – a także dzięki znakomitej obsadzie (Maria Malicka, Nora Ney, Jerzy Marr) – "Zew morza" był skazany na sukces. Jeszcze parę takich filmów – pisali krytycy - a uprzedzenie do polskiej produkcji filmowej minie bezpowrotnie… Dziś, choć bezpowrotnie minęło kino nieme, a wraz z nim jego wielkie gwiazdy, wciąż zachwycają znakomite zdjęcia morskie Steinwurzela oraz uroda pierwszych jednostek polskiej marynarki.
PARTNERZY
LAUREACI
ANIMATORZY
90 LAT GDYNI
ZEW MORZA
PARTNERZY
KONTAKT